fbpx

אנרגיה של קידמה

קבוצת דוראל אנרגיה הינה חברה גלובלית יזמית בתחום האנרגיה המתחדשת ותשתיות סביבתיות בישראל ובעולם הפועלת משנת 2007. החברה הונפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בחודש יוני 2020 ונסחרת במדדים ת"א 125 ומדד הקלינטק.

 

חזון החברה הינו ייצור היקפים משמעותיים של אנרגיה ממקורות מתחדשים והתמקדות בפיתוח, מימון, הקמה, תחזוקה ובעלות לטווח ארוך של מתקני אנרגיה מתחדשת תוך הקפדה על ערכי מצוינות, איכות ושמירה על ערכי הסביבה.

 

קבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת פועלת בשלל תחומי האנרגיה המתחדשת ביזום ופיתוח מיזמי אנרגיה – מתקנים סולאריים קרקעיים, על גבי מאגרים ומתקני המוקמים על גגות. בנוסף פועלת הקבוצה ביזום, פיתוח והקמה של מתקני תשתית וטיפול בפסולת, ואנרגיית רוח וזאת בשיתוף פעולה פורה וארוך טווח עם המגזר הכפרי.

 

החברה מביאה את יתרונותיה ביכולות היזום ופיתוח המיזמים לשוק הגלובלי ופועלת באופן נמרץ לפתח את עסקיה ברחבי העולם הן בתחום אנרגיה מתחדשת – אנרגית שמש ואנרגיית רוח, והן בתחום הטיפול בתשתיות סביבה – טיפול בשפכים.

 

המאמץ העולמי המשותף למניעת ההתחממות הגלובלית, אשר תחום האנרגיה המתחדשת מהווה את אחד ממרכיבי היסוד שלו, הופך את ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות למשאב הכרחי ומהווה אתגר קיומי מרכזי בימינו. על פי מגמה זו, התחום מהווה מנוע צמיחה עולמי. החברה רואה בכך הזדמנות וממצבת את עצמה כמובילת שוק בארץ ובעולם כשהיא מביאה עמה, ניסיון, תעוזה וחדשנות.

פרויקט הדרי שאן

הצוות

דורי דוידוביץ
דורי דודוביץ

ממיסדי החברה ויו״ר פעיל

לינקדין
יקי נוימן
יקי נוימן

מנכ"ל קבוצת דוראל אנרגיה

לינקדין
מתן ברזילי
מתן ברזילי

סמנכ״ל כספים

לינקדין
מיכל
מיכל וייס-נבון

סמנכ"ל קשרי משקיעים

לינקדין
ירדן יצחקי
ירדן יצחקי

סמנכ״ל הנדסה ותפעול

לינקדין
יעקב צמח
יעקב צמח

מייסד ומנכ״ל דוראל תשתיות סביבתיות

לינקדין
שמעון מסיקה
שמעון מסיקה

סמנכ"ל פיתוח עסקי וייזום

לינקדין
מיה זיו-וולף
מיה זיו-וולף

מנהלת מערך התקשורת

לינקדין
רועי פורמן
רועי פורמן

מנכ"ל דוראל טק

לינקדין
אביטל אופק
אביטל אופק

מנהל פעילות - ישראל

לינקדין
ערן פליסקין
ערן פליסקין

מנהל פעילות - אירופה

לינקדין
דני רינות
דני רינות

מנהל פעילות - צפון אמריקה

לינקדין
אחריות חברתית

קבוצת דוראל מאמינה שחברה עסקית מצליחה היא חברה תורמת, אכפתית ושותפה לעשייה החברתית.
הקבוצה פועלת מתוך מחויבות לקהילה שבה צמחה ועל כן, במהלך השנים פיתחה מסורת ארוכה של תרומה ושותפות אמיתית בקהילה.
קבוצת דוראל דוגלת במצוינות, לקיחת יוזמה ומנהיגות ושמה לה למטרה לקדם ולטפח את הדור הצעיר בתחומי החינוך, החברה והספורט.

נגן
קבוצות הפועל חבל אילות

דוראל אנרגיה תומכת בקבוצות הפועל חבל אילות

נגן
ליאור דרוק

קבוצת דוראל אנרגיה, מאמינה בקידום של בני נוער למצויינות ומתוך כך החליטה על תמיכה בסייפת המצטיינת ליאור דרוק "אם מסתכלים רחוק החלום הגדול שלי הוא כמו חלום של כל ספורטאי הישגי, להגיע לאולימפיאדה וכמובן לזכות במדליה ולהיות אלופת עולם. אני באופן אישי מעדיפה לחלום קרוב יותר, אני אוהבת להתקדם צעד צעד, כרגע החלום הוא לזכות במדליות בתחרויות בין לאומיות וכמובן לזכות באליפות אירופה ואליפות עולם.״

נגן
אתיופיה

קבוצת דוראל שמה לה כמטרה להיות מעורבת בתרומה בעלת ערך רב ומשמעות לקהילה במדינת ישראל ועל כן, תמכה במסע שורשים לאתיופיה 2019 שאורגן על ידי אגף הנוער בעיריית ראשון לציון.

שותפים

יטבתה
X

קיבוץ יטבתה

הקיבוץ, הממוקם בדרום הערבה, חרט על דגלו את מושג האחריות הסביבתית והיה הקיבוץ הראשון בישראל שהקים מערכות סולאריות לייצור חשמל ירוק עוד בשנת 2008 בשותפות עם דוראל.
לאורך השנים ביצע הקיבוץ עסקאות רבות ומוצלחות בשותפות עם קבוצת דוראל, החל מהקמת החניון הסולארי הראשון בישראל, הקמת המתקן הראשון בישראל במסגרת הסדרת "מונה נטו", יזום שדה סולארי קרקעי בהיקף של כ 30 מגה וואט המכיל מתקני אגירה ועוד.
במהלך 2016 הפך הקיבוץ לבעל מניות בקבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת כשותף אסטרטגי לפעילות הקבוצה.

משק אנרגיה
X

משק אנרגיה

במהלך שנת 2018 קבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת וקבוצת "משק אנרגיה" יצרו שותפות אסטרטגית במסגרתה החברות פועלות ליזום והקמת מתקנים פוטו – וולטאיים על גבי גגות, מאגרים ובריכות דגים. משק אנרגיה הינה שותפות המוחזקת ע"י משקי הקיבוצים וארגוני קיבוצים כלכליים אזוריים – משקי הנגב, משקי הדרום, משקי גליל עליון, משקי עמק יזרעאל, משקי שאן ומשקי עמק הירדן.
השותפות הינה מהלך טבעי ומוצלח לשני הצדדים  שכן שתי החברות חולקות ערכים דומים ופועלות בשיתוף פעולה עם המגזר הכפרי.
השותפות משקיעה בימים אלו למעלה מחצי מיליארד ₪ בהקמת מתקנים במסגרת זכיותיה במכרזי רשות החשמל.

קיבוץ יקום
X

קיבוץ יקום

קיבוץ יקום הוקם בשנת 1947 והוא ממוקם באזור השרון. פעילות חברי הקיבוץ מתאפיינת בחקלאות, בגידולי שדה ובמטעים, תעשייה ומסחר.

קיבוץ יקום רכש בשנת 2018 כ 3% ממניות הקבוצה.
הקיבוץ פועל בשיתוף פעולה מלא עם קבוצת דוראל, תומך ומסייע לפיתוח עסקיה ומקדם בשיתוף פעולה עם הקבוצה מיזמי אנרגיה סולאריים ואחרים בשטחי הקיבוץ.