עמק המימן, קיבוץ יטבתה

דלק העתיד

מימן ירוק

מים הופכים לאנרגיה

מימן לייצור אנרגיה ירוקה

Doral Hydrogen עוסקת בייזום, במימון, בהקמה ובתפעול של פרויקטים לייצור מימן ירוק לצרכים תעשייתיים, תחבורתיים וביתיים. החברה גם מפתחת יישומים נוספים העושים שימוש במימן ירוק כגון ייצור אמוניה לטובת תעשיית הדשנים, ובעתיד e-fuels. דוראל מקימה ביטבתה את המתקן הראשון בישראל לייצור מימן ירוק ומשקיעה בחברות המפתחות טכנולוגיות לייצור מימן ירוק.

מימן ירוק הוא מקור אנרגיה נקייה ובת קיימא, שייצורו נעשה על ידי פירוק מולקולות מים (H2O) באמצעות אלקטרוליזה, שעבורה נעשה שימוש בחשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים. המאמץ העולמי להפחתת פליטות הפחמן הדו חמצני והחלפתם של דלקי מאובנים באנרגיה מתחדשת דורש התמודדות עם שני אתגרים משמעותיים: הקושי לייצר חשמל באזורים מרוחקים עבור אזורים תעשייתיים ומרכזי ערים, והצורך לגשר על חוסר הרציפות וחוסר האחידות בייצור אנרגיה בזמנים שונים. המימן הירוק פותר את בעיית הריחוק על ידי שינוע של אנרגיה בין אזורים גיאוגרפים ביעילות באמצעות צנרת. בעיית הרציפות נפתרת על ידי אגירה של האנרגיה המיוצרת לשימוש בשעות שבהן מקורות האנרגיה הטבעיים אינם זמינים.

מימן ירוק משמש דלק להנעת משאיות, אוטובוסים, מטוסים ואוניות שאי אפשר להניע בסוללות בגלל משקלן הרב. המימן הירוק הוא החלק החסר בפאזל האנרגיה העולמי להשגת יעדי הפחתת הפליטות שעליהן הצהירו מדינות העולם. Doral hydrogen היא שותפה מרכזית במהפכת האנרגיה העולמית ומובילת תחום המימן הירוק בישראל.

HYDROGEN

שיתופי פעולה

מימן ירוק מסביב לעולם

מימן ירוק

אירופה

הפעילות באירופה כוללת כמה פרויקטים ביבשת, מספרד עד הולנד וגרמניה.
Doral Hydrogen Europe, החברה הבת של דוראל, ממוקמת בהאג (הולנד) ומרכזת את פעילות הפיתוח העסקי באירופה כדי להיות שחקנית מפתח ב-Energy Transition של כלל היבשת.

מימן ירוק

ארצות הברית

תכנית ה-IRA (Inflation Reduction Act), שעליה הכריז ממשל ביידן בסוף 2022, מציעה הזדמנויות רבות (כולל סובסידיות) ליצרני המימן הירוק.
Doral Group H2 LLC, החברה הבת של דוראל, מפתחת פרויקטים בתחום המימן הירוק עבור התעשיות הכבדות בארה"ב. החברה היא חלק מקואליציית המימן של מדינת אינדיאנה הידועה כמדינה תעשייתית המחפשת תחליפי אנרגיה ירוקים לגז הטבעי.

עמק המימן, קיבוץ יטבתה

ישראל

דוראל מפתחת את "עמק המימן" באזור קיבוץ יטבתה. הייצור המתוכנן של מימן ירוק באזור זה יגיע להיקף של עשרות מגה ואט והוא ישמש לאיפוס הפליטות במחלבת שטראוס/יטבתה, לתדלוק משאיות ואוטובוסים הנעים על כביש הערבה, ולאספקת מימן ירוק לכלל הצרכנים במדינת ישראל.

אנרגיה חדשנית

מימן ירוק בתקשורת

צרו קשר