ביו גז, קיבוץ להב

טיפול בפסולת ושפכים

אנרגיה נקייה בסביבה בריאה

תשתיות סביבתיות

סביבה נקייה

מתקנים להפקת אנרגיה מפסולת

קצב הגידול של אוכלוסיית העולם וההתפתחות הכלכלית המהירה מאיצים את ייצור הפסולת בכלל, ואת ייצור הפסולת המוצקה בפרט.
הטיפול בפסולת, כולל השבה ומיחזור, מייצר שוק עצום בגודלו שמצוי בצמיחה מתמדת. שינוי זה נובע מהגידול המתמשך בכמויות הפסולת ומההתפתחות הרגולטורית בעולם, הדורשים פתרונות קצה ומענה טיפולי לשמירה על בריאות האדם ועל איכות הסביבה.
דוראל תשתיות סביבתיות ניצבת מול אתגרי השוק בתמיכה בפתרונות טכנולוגיים חדשניים, בהקמת פרויקטים ובשיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיה מובילות בעולם. החברה עוסקת בייזום, במימון, בהקמה ובתפעול של פרויקטים בתחומי המים, השפכים והסביבה, כולל פתרונות קצה לבוצה ולפסולת בשילוב עם ייצור אנרגיה, השבה ומחזור.

שיתופי פעולה

תשתיות סביבתיות מסביב לעולם

ביו גז, קיבוץ להב ישראל

300 MWp

דוראל תשתיות סביבתיות החלה את פעילותה בישראל עם הקמתם של כמה מתקני ביו גז, חלק מהם בשותפות עם קיבוצים שבהם דוראל אנרגיה כבר פעילה בתחומים אחרים להפקת אנרגיה.

מתקני הביו גז הם פתרון קצה לטיפול בפסולת אורגנית לסוגיה ומייצרים אנרגיה ירוקה.

קפלונסקי פולין אירופה

400 MWp

האיחוד האירופי קבע מדיניות מתעדפת להקמת מתקנים לטיפול בפסולת בכלל, ובפסולת אורגנית בפרט. בכך חיזק תחום שהיה נחלתן של כמה מדינות בולטות כמו גרמניה, בעיקר בתחום החקלאי. חיזוק המגמה נועד, בין השאר, ליצור מקורות אנרגיה חלופיים ומקורות להפקת גז.

דוראל זיהתה את הפוטנציאל ואת ההזדמנויות בתחום והחלה את פעילותה בפולין, שגם היא מתאימה את עצמה למדיניות זו. במדינה יש כמה מאות מתקנים ופוטנציאל הצמיחה גדול מאוד.

Keilot, קניה אפריקה

500 MWp

אוכלוסיות מסוימות באפריקה נעדרות גישה לתשתיות כמו חשמל, גז ומים.

מצב זה יוצר סביבה מאתגרת עם פוטנציאל לפיתוח עסקי במגוון תחומים באמצעות טכנולוגיות מתפתחות אך גם פשוטות לתפעול ולא יקרות.

הצצה לפרויקטים שלנו

רווח עצום לאנושות ולסביבה

מעלג

מעלה גלבוע

מתקן הביו גז במעלה גלבוע מצטרף למתקנים להפקת אנרגיית שמש ואנרגיית רוח, וביחד הם מספקים את כל צורכי האנרגיה של הקיבוצים בסביבה.
גלו עוד

נתוני מפתח

0.63
הספק/MWp
2024
מועד הפעלה מסחרית
תעריפית ל-20 שנה
אסדרה
גלובל ביו פאוור חדרה2

מפעלי הנייר אינפיניה

תחנת הביו גז במפעלי הנייר אינפיניה שבחדרה (לשעבר נייר חדרה) מייצרת חשמל בתחנה המתודלקת בביו גז . הגז נוצר בתהליך הטיפול בשפכי תעשיית מחזור הנייר.
גלו עוד

נתוני מפתח

2
הספק/MWp
24 שעות ביממה
פעילות
2016
הפעלה מסחרית
ביו גז, קיבוץ להב

קיבוץ להב

המתקן בקיבוץ להב, שהוקם על ידי דוראל תשתיות סביבתיות בשותפות עם הקיבוץ, מיועד לטיפול בפסולת אורגנית עבור הפקת חשמל שנמכר לחברת החשמל.
גלו עוד

נתוני מפתח

0.63
הספק/MWp
2021
מועד הפעלה מסחרית
תעריפית ל-20 שנה
אסדרה

השקעה במיזמים וטכנולוגיות

חברות הבת של דוראל תשתיות סביבתיות

חברת Keilot

הנגשת טכנולוגיות לשיפור איכות החיים וייצור אנרגיה עבור אוכלוסיות באזורים מרוחקים

מיליארדי בני אדם ברחבי העולם חיים באזורים מנותקי רשת (Off Grid) השייכים לקהילות כפריות או בשולי ערים גדולות ללא גישה זמינה לתשתיות מכל סוג, בעיקר חשמל ומים. מצב זה משפיע ישירות על איכות חייהם, על בריאותם ועל יכולתם להתקיים.

חברת Keilot מספקת לאוכלוסיות אלה פתרונות טכנולוגיים חדשניים עם מעטפת מימון ותשלום נוחה להטמעת טכנולוגיות קומפקטיות לטיפול במים לשתייה, טיפול והמרת פסולת אורגנית לגז בישול ושימוש בתוצרים לדישון גידולים למאכל, להפקת חשמל סולארי ולחימום מים באמצעות קרני השמש. דוראל תשתיות סביבתיות השלימה השקעה בחברת Keilot שפעילותה ממוקדת כיום בקניה והיא צפויה להתרחב לאזורים נוספים ביבשת אפריקה.

קיילות

זוהר טכנולוגיות ירוקות

טיפול מקומי בפסולת מוצקה במתקן קומפקטי

חברת הסטרט-אפ הישראלית זוהר טכנולוגיות ירוקות, שהוקמה על ידי חנן גבאי, יצחק שוחט ועוזי סגל, פיתחה טכנולוגיה לטיפול בפסולת מוצקה במתקן קומפקטי המבוסס על גזיפיקציה. זהו תהליך תרמו-כימי המתרחש בריאקטור הפועל בטמפרטורות גבוהות מאוד, ובמהלכו הפסולת (הביתית) המוזנת לריאקטור עוברת המרה לגז סינתטי הנקרא סינגז. הסינגז יכול לשמש דלק להפעלת טורבינות גז קטנות להפקת חשמל או חום לשימוש מקומי.

פיתוח זה הוא פריצת דרך בטיפול בפסולת ביתית ועירונית מקומית, ופתרון קצה סביבתי וירוק המוביל לצמצום ניכר של נפח הפסולת במקור לכ-10 אחוזים שארית בלבד. תוצרי הפירוק ידידותיים לסביבה ואין צורך בהטמנתם. מערכות מקומיות כאלה יכולות לשמש קהילות בהתיישבות הכפרית, שכונות בערים ירוקות, מפעלים, מרכזיים מסחריים ועוד. היתרון הוא התנתקות מהתלות באתרי הטמנה.

זוהר טכנולוגיות ירוקות

Doral EI Poland

ביו גז וביו מתאן

פעילותה של דוראל תשתיות סביבתיות בפולין החלה בתחילת שנת 2023 עם צבר של כ-15 פרויקטים, שכמה מהם כבר מוכנים להקמה. דוראל פועלת בשיתוף עם חברות מקומיות לטיפול בפסולת חקלאית לטובת ייצור חשמל מביו גז.

ביו גז

חברת Paulee CleanTec

טיפול מקומי בשפכים להפקת דשן

Paulee CleanTec, חברת סטרט-אפ בבעלות פרטית ישראלית, פיתחה טכנולוגיה מהפכנית המאפשרת הפיכת כל פסולת אורגנית לדשן אורגני בתהליך מהיר שנעשה באתר ייצור הפסולת, ללא צורך בניוד הפסולת לאתרי אחסון ולהטמנה. תוצר התהליך הוא דשן אורגנו-מינרלי חסר ריח, ידידותי לסביבה ומאושר לשימוש כדשן לגידולים חקלאיים שונים.

החברה, הפועלת בשיתוף עם דוראל תשתיות סביבתיות, נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של כמה יישומים ייחודיים לטיפול בבוצה הנצברת במתקני טיהור שפכים, טיפול מקומי בפסולת בעלי חיים, בתי מטבחיים, רפתות ועוד, ופתרון קצה למתחמים ולבניינים גדולים ורבי קומות כתחליף לפתרונות האזוריים.

פאולי

צרו קשר